قارچ گانودرما

قارچ گانودرمو

قارچ گانودرما گروهی از تریپن ها به نام اسیدهای گانودریک را تولید می کند که یک ساختار مولکولی شبیه به هورمونهای استروئیدی دارند.
این ماده همچنین حاوی ترکیبات دیگری است که اغلب در مواد قارچی یافت می شود ، از جمله پلی ساکاریدها (مانند بتا گلوکان) ، کومارین ، مانیتول و آلکالوئیدها.
Ganoderma lucidum ، قارچ شرقی دارای سابقه طولانی در استفاده برای ارتقاء سلامت و طول عمر در چین ، ژاپن و سایر کشورهای آسیایی است.
این قارچ بزرگ و تیره با نمای بیرونی براق و بافت چوبی است. کلمه لاتین lucidus به معنای “براق” یا “درخشان” است و به رنگ لکه دار سطح قارچ اشاره دارد.
در چین به G. lucidum lingzhi گفته می شود ، در حالی که در ژاپن نام خانواده Ganodermataceae reishi یا mannentake است.
در زبان چینی ، نام lingzhi نشان دهنده ترکیبی از قدرت معنوی و جوهر جاودانگی است و به عنوان “گیاه قدرت معنوی” شناخته می شود و نمادی از موفقیت ، رفاه ، قدرت الهی و ماندگاری است.
در میان قارچ های کشت شده ، G. lucidum از نظر منحصر به فرد از نظر دارویی بسیار مهم است و نه از نظر ارزش غذایی.
انواع محصولات G. lucidum تجاری به اشکال مختلف مانند پودرها ، مکمل های غذایی و چای موجود است.
اینها از قسمتهای مختلف قارچ ، از جمله میسلیا ، اسپور و بدن میوه تولید می شوند.
کاربردهای خاص و فواید سلامتی منتسب به لنگزی شامل کنترل سطح قند خون ، مدولاسیون سیستم ایمنی بدن ، محافظت از کبدی ، باکتریواستاز و موارد دیگر است.
اعتقادات گوناگون در مورد فواید سلامتی G. lucidum (شکل 9.2) عمدتاً بر شواهد حکایات حکایتی ، استفاده سنتی و موردهای فرهنگی بنا شده است.
با این حال ، گزارش های اخیر حمایت علمی برخی از ادعاهای باستانی در مورد فواید سلامتی لنگزی را ارائه می دهد.

تاریخچه: گانودرما به عنوان یک قارچ دارویی
گانودرمای وحشی در طبیعت بسیار نادر میباشد ، فقط افراد ثروتمند توانایی استفاده را داشتند.
با این حال ، شهرت آن نسبت به دیگر قارچ ها نادر بوده و استفاده از آن مختص اعضای غنی چین بوده.با این وجود ، گونه های گانودرما همچنان در آسیا به عنوان یک داروی سنتی رایج شناخته می شده و استفاده از آنها در سراسر جهان رو به افزایش است.

قارچ گانودرما - پرورش قارچ

مزایا قارچ گانودرما
قهوه گانودرما به عنوان یک نوشیدنی دارویی می تواند ایمنی بدن را تقویت کند ، به کاهش وزن کمک کند ، با خستگی مقابله کند ، باعث بهبود حافظه ، افزایش استقامت انرژی ، کاهش کلسترول کاهش التهاب ، تسکین استرس ، معکوس روند پیری و تحریک گردش خون شود. گانودرما همچنین به عنوان منبع برتر آنتی اکسیدان ها مورد توجه عموم قرار گرفته است.

گانودرما در درمان سرطان
قارچ خوراکی محبوب Ganoderma lucidum به طور گسترده ای برای ارتقاء عمومی سلامت و طول عمر در کشورهای آسیایی استفاده می شده. پودر خشک Ganoderma lucidum به عنوان یک عامل شیمی درمانی سرطان در چین باستان رایج بوده.
گانودرما یک سازگار دهنده در بدن میباشد که به طور مستقیم در هر سلول بدن انسان برای تأمین اکسیژن و مواد مغذی کار می کند.
همچنین سم زدایی ، عدم تعادل سلول ها را تقویت کرده و غشای سلولی را تقویت می کند ، بنابراین سلول ها فرصت کافی جهت ترمیم خود و غشای خود را دارد.

قارچ گانودرما برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شده. عفونت های ویروسی مانند آنفولانزا ، آنفولانزای خوکی و آنفولانزای مرغی. شرایط ریه از جمله آسم و برونشیت؛ بیماری های قلبی و شرایطی مانند فشار خون بالا و کلسترول بالا. بیماری کلیوی؛ سرطان؛ و بیماری کبد. از دیگر مزایای این میوه می باشد.

قارچ های گانودرما و کمک به لاغری
مطالعه ها در موشهایی که رژیم غذایی پرچرب دارند ، نشان داده که ممکن است به کاهش وزن و افزایش چربی سوزی، کاهش التهاب و بهبود سطح باکتریهای “خوب” روده کمک کند.

قارچ های گانودرما و دیابت
پروتئین Ling Zhi-8 استخراج شده از در گانودرما به طور قابل توجهی باعث کاهش نفوذ لنفوسیت ها و افزایش آنتی بادی انسولین دربدن انسان میشود.

آیا بیمار مبتلا به سرطان می تواند قارچ گانودرما بخورد؟
اثرات Cordyceps بر لکوپنی و رشد تومور در انسان ناشناخته است ، بنابراین کارشناسان بهداشت در حال حاضر نمی توانند نتیجه گیری کنند. به طور خلاصه ، آزمایشات آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده اند که کوردیسپس می تواند پتانسیل درمان سرطان و همچنین برخی از عوارض جانبی درمان سرطان را داشته باشد.

نحوه استفاده گانودرما به عنوان چای
مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده اند که مصرف چای سبز ممکن است خطر ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش دهد. علاوه بر این ، قارچ Ganoderma lucidum برای تقویت سلامت طول عمر و درمان سرطان در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از روش های مصرف این نوع قارچ ها تهیه به عنوان دم جوش همراه با چای سبز میباشد.

دوز مصرفی گانودرما
دوز روزانه معمولی از طریق دهان برای مصرف به عنوان پزشکی ،که معمولا به صورت پودر در کپسول میباشد 1.5 تا 9 گرم قارچ خشک خام و یا 1 تا 1.5 گرم پودر کلاهک.

قارچ دم بوقلمون – ترکی تیل (کوریولوس) Turkey tail